O lektorze

angielski biznesowy
Business English

Kim jestem? Ale o co chodzi?

Jestem trenerem języka angielskiego biznesowego. Działania operacyjne prowadzę co do zasady przez przez 12 miesięcy w roku.

Najważniejsze dla mnie jako trenera jest to, by osoby z którymi współpracuję uzyskały konkretne praktyczne umiejętności. Dlatego też na zajęciach zwracam uwagę przede wszystkim na płynność w mówieniu. Z reguły około 85% to konwersacje i około 10-15% to odniesienie do najistotniejszych kwestii gramatycznych (tak, napisałam własne kompendium gramatyczne, które cały czas się rozrasta o kolejne ćwiczenia, ale …. mówienie jest najistotniejsze). Z czego to wynika? Między innymi z tego, że ukończyłam jedną z amerykańskich uczelni, na której to praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka jest najważniejsza.

Z kim głównie współpracuję? Komu pomagam na co dzień?

Na co dzień wspieram:

  1. przedsiębiorczynie/przedsiębiorców, którzy na co dzień prowadzą własne firmy. Wspieram te osoby, w tym, by na co dzień czuły się bardziej komfortowo jeżeli chodzi o przełamanie barier w mówieniu po angielsku. Ok, ale co dalej? Robię co w mojej mocy, by przedsiębiorcy czuli się pewniej podczas podpisywania umów z zagranicznymi kontrahentami. Zależy mi na tym, by Polacy nie podpisywali kontraktów w ciemno, tylko potrafili się porozumieć, gdy czegoś nie rozumieją, by potrafili dopytać o trudniejsze aspekty. Oprócz konwersacji z zakresu Business English ogarniamy także zagadnienia związane z negocjacjami. Uczymy się także jak analizować wykresy po angielsku (przyczynowo-skutkowa analiza). Uczymy się także jak występować publicznie w języku angielskim tak, by pewność siebie była większa, a trema …. mniejsza (np. prezentacje w Power Point)
  2. studentów oraz studentki, którzy chcą zaliczyć egzamin na politechnice czy uniwersytecie, by móc podejść do obrony pracy magisterskiej/inżynierskiej. Pomagam przełamać bariery w mówieniu po angielsku. Ogarniamy także razem tajniki podstaw gramatycznych, tak by zadania egzaminacyjne rozwiązać ze zrozumieniem. Zagadnienia dotyczące Business English robimy krok po kroku, tak by dana studentka/student zaczął rozumieć o co w tym wszystkim chodzi.
  3. wspieram także pracowników polskich firm oraz korporacji, tak by potrafili lepiej komunikować się w języku angielskim. Na początku nauki wielu studentów jest zdziwionych, że lekcje języka angielskiego biznesowego mogą ciekawe i bardzo urozmaicone. Wielu pracowników miało na studiach tzw. Business English, ale niestety język ten był traktowany ”po macoszemu”. Dodatkowo, w większości przypadków wykładowcy nigdy nie mieli do czynienia z żywym angielskim biznesowym – nigdy nie pracowali w żadnej korporacji. Wielu z nich nie miało także własnej firmy. W rezultacie, osoby, które ukończyły wyższe uczelnie mają dziś problem z komunikacją po angielsku. I tu wkraczam do akcji ja. Robię co mogę, by pomóc poszczególnym osobom lepiej mówić po angielsku.

Coś więcej o mnie

Ukończyłam amerykańską uczelnię o profilu biznesowym (Communication in Business; studia magisterskie – studia w języku angielskim). Przykładowe przedmioty na tym kierunku to: Human Resources Management, Public Relations, Organizational Behaviour, Cross-Cultural Communication, Strategic Management, itd. Ukończyłam także studia o profilu prawniczo-ekonomicznym (studia w języku polskim), gdzie 40% zajęć to przedmioty związane z prawem, 40% to przedmioty związane z ekonomią. Dzięki temu dziś, łatwiej jest mi prowadzić zajęcia z zakresu Business English, który jest połączeniem angielskiego, ekonomii i podstaw prawa. Tak ja to przynajmniej rozumuję.

Gdzie pracowałam? W wielu miejscach. Na przykład, w irlandzkiej korporacji, w dziale Human Resources, czyli w dziale kadr, gdzie język angielski używany był na co dzień – podczas spotkań na żywo ale także podczas konferencji on-line.

Posiadam zatem nie tylko teoretyczną wiedzę z zakresu języka angielskiego, ale przede wszystkim praktyczną. Ten fakt uważam za najważniejszy atut, ponieważ studenci mają do czynienia z żywym językiem angielskim używanym na co dzień w różnych miejscach pracy zarówno w Polsce jak i za granicą.

tel: 504 940 807


Prowadzę zajęcia indywidualne, tak by osoba ucząca się skorzystała z zajęć jak najwięcej i szybciej przełamała barierę związaną z mówieniem.

fot: Mags