Misja

Angielski plus podstawy ekonomii i zarządzania

Moją misją jest szerzenie wiedzy z zakresu języka angielskiego biznesowego. Business English znacznie różni się od tzw. General English czyli od ogólnego angielskiego. Warto zapamiętać, iż angielski biznesowy jest pewnego rodzaju koktajlem, w którym główne składniki to: angielski i podstawy ekonomii oraz zarządzania małymi i dużymi przedsiębiorstwami. Gdy się ten fakt zrozumie i zaakceptuje, to konwersacje z zakresu Business English przebiegają o wiele sprawniej. W rezultacie dany student/studentka znacznie szybciej uczy się płynniej mówić w tym obszarze.

Wiele osób podczas zajęć z języka angielskiego biznesowego ma problem, by się wysłowić podczas konwersacji, ponieważ …. bardzo często po polsku nie wie co ma powiedzieć ….. Z reguły dotyczy to osób, które nigdy wcześniej nie pracowały i nie zdobyły jeszcze konkretnego doświadczenia zawodowego.

Pani Magdaleno, ale ja nawet po polsku nie wiem co powiedzieć….. ????

Aby wyjść naprzeciw potrzebom moich klientek/klientów opracowuję autorskie zajęcia podczas których ogarniamy angielski biznesowy z różnych stron. Tak przygotowuję zajęcia, by nawet osoba, która wcześniej nie miała zbyt wiele styczności z angielskim biznesowym dała radę. Angielski biznesowy jest to bowiem koktajl, który składa się z samego angielskiego, podstaw ekonomii oraz zarządzania. Gdy się ten fakt zrozumie i zaakceptuje, to konwersacje z zakresu Business English przebiegają o wiele sprawniej. W konsekwencji osoba ucząca się znacznie szybciej uczy się płynniej mówić w zakresie angielskiego biznesowego.

English4work with Mags

Czytamy, analizujemy, wyciągamy wnioski

Każda firma, przedsiębiorstwo czy korporacja funkcjonuje w pewnym, ściśle określonym otoczeniu (społecznym, ekonomicznym, politycznym, kulturowym). Bez zrozumienia tego faktu trudno jest rozwinąć konwersacje, wejść w głębszą analizę, wyciągać wnioski.

Jakie dodatkowe zagadnienia wchodzą w skład zajęć?

Angielski biznesowy odnosi się także ściśle do zagadnień związanych z zarządzaniem mniejszymi i większymi przedsiębiorstwami oraz …. korporacjami. W związku z tym podczas zajęć poruszane są także takie zagadnienia jak:

  • przywództwo,
  • negocjacje,
  • zarządzanie sobą w czasie,
  • asertywność,
  • zarządzanie zespołami, w których pracują pracownicy z różnych krajów i kultur,
  • Dodatkowo podczas zajęć zahaczamy o takie zagadnienia jak: Public Relations, Human Resources Management.
  • analiza wykresów przyczynowo – skutkowa
  • nauka wystąpień publicznych (np. prezentacje w Power Point)

Dlaczego przygotowuję także do wystąpień publicznych? Bardzo często zdarza się, iż moi studenci/studentki potrzebują kilkakrotnie przećwiczyć prezentację, którą będą potrzebowali przedstawić przed zarządem firmy czy kierownikami. I tutaj do akcji wkraczam ja. Pomagam przełamać barierę w mówieniu po angielsku. Dodatkowo ja jako lektor odgrywam rolę osoby aktywnie słuchającej prezentacji, która zadaje różnego rodzaju pytania: od prostszych po trudniejsze. Wszystko po to, by pomóc konkretnej osobie lepiej ogarnąć przygotowanie się do prezentacji.

Praca własna

Poza tym, bardzo często student/studentka dostaje materiały do odsłuchania w domowym zaciszu. Dzięki temu student ma szanse zrobić swoje własne notatki, przemyśleć temat i przyjść na zajęcia z angielskiego konwersacyjnego w stanie bardziej ogarniętym:) Osoby uczące się dostają sporo materiałów dodatkowych, dzięki którym proces nauki jest znacznie przyspieszony – dużo ciekawych czytanek, słówka po polsku i angielsku. Gdy zagadnienie, które omawiamy jest trudniejsze, wówczas studentka/student dostaje także komentarz wyjaśniający dane zjawisko. Dzięki temu na zajęciach możemy zająć się już tylko konwersacjami.

Przed podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi ekonomii nie uciekniemy …

Główna misja mojej firmy to: nauka angielskiego konwersacyjnego rozszerzona o szerzenie wiedzy z zakresu ekonomii i zarządzania oraz przedsiębiorczości. Przed ekonomią nie uciekniemy: jej solidne podstawy otaczają nas z każdej strony (inflacja; dewaluacja; założenia odnoszące się do nowej ekonomii) Im wcześniej to zrozumiemy, tym lepiej.

Dla osób zainteresowanych zagadnieniami Business English polecam kanał na You Tube: Przygody Przedsiębiorców. Pani Magdo, ale dlaczego? Przecież ten kanał jest po polsku, a nie po angielsku. Hmmm… dobre pytanie. Problem w tym, że wiele osób pomimo faktu, że miało Business English na wyższej uczelni, to wciąż nie wie jak wypowiadać się po angielsku na te tematy. Podczas zajęć studenci/studentki mówią do mnie wprost: ”Pani Magdo, ja nawet nie wiem co powiedzieć po polsku a co dopiero po angielsku.” Dlatego też bardzo mocno zapraszam Was do oglądania:

Przygody Przedsiębiorców, https://www.youtube.com/c/PrzygodyPrzedsiębiorców

Biznes Misja, https://www.youtube.com/c/businessmisja

Dzięki tym kanałom na You Tube zrozumiecie znacznie więcej. W rezultacie szybciej nauczycie się mówić po angielsku w kontekście Business English. Hmmm … tak, tego typu zajęcia wymagają przygotowania: ze strony lektora oraz ucznia, ale myślę, że warto.

***

Firmy oraz osoby zainteresowane (studentów oraz pracowników, którzy chcą poszerzyć wiedzę z zakresu angielskiego biznesowego) zapraszam do współpracy.

Do usłyszenia podczas zajęć.

Magdalena

Jeżeli czujesz, że masz przestrzeń i chcesz ze mną współpracować, to zapraszam na indywidualne zajęcia.