Materiały do pobrania

W jaki sposób szybciej przyswoić sobie wiedzę? W tym pliku pdf (Fiszki – puste do wypełniania) znajdziecie szablon dzięki któremu łatwiej wam będzie tworzyć własne fiszki. Jest tam zostawione miejsce na wersję polską, angielską a także …. na wasz szybki szkic czyli na narysowanie symbolu, z którym dane słówko wam się kojarzy. Jeżeli macie więcej czasu – to jak najbardziej, kolory, pisaki, mazaki, zakreślacze są bardzo wskazane:) Z mojego doświadczenia wiem, że żółty zakreślacz pomaga szybciej zapamiętać trudniejsze słowa i wyrażenia. Powodzenia!

Kwiecień/maj/czerwiec 2019 

Kwiecień, maj oraz czerwiec 2019 – Jak rozplanować naukę przed egzaminami z zakresu Business English, które odbędą się na wyższych uczelniach pod koniec czerwca/na początku lipca 2019? Poniżej przekazuję jedno z narzędzi, które pomaga lepiej się zorganizować, by znaleźć czas na pracę i naukę, a także na odpoczynek, by się zregenerować przed egzaminami. Kalendarz może być także do wykorzystania przez osoby, które uczą się angielskiego pod kątem pracy przed ważnymi negocjacjami czy prezentacjami Power Point. Good luck! – Powodzenia!

  1. kwiecień 2019 – mini kalendarz: chain of regularity in practice April 2019
  2. maj 2019 – mini kalendarz: chain of regularity in practice May 2019
  3. czerwiec 2019 – mini kalendarz: chain of regularity in practice June 2019
  4. Mini kalendarz: miejsce na rozpiskę godzinową od poniedziałku do niedzieli, na jednym arkuszu. Monday through Sunday English version Ten mini kalendarz służy do tego, by tzw. blokami móc rozpisać co danego dnia mamy konkretnie do zrobienia, wliczając w to różnego rodzaju zajęcia i ważniejsze wydarzenia.

Rozplanowanie nauki na konkretny miesiąc – cele i monitorowanie postępów:

  1. Jak rozplanować postępy w nauce na grudzień 2018? – formularz do pobrania:  Chain of regularity in practice - December 2018 (40 pobrań)
  2. Jak rozplanować postępy w nauce na styczeń 2019? Jak rozplanować postępy w nauce na styczeń 2019? (36 pobrań)
  3. Jak rozplanować postępy w nauce w lutym 2019? chain of regularity in practice February 2019
  4. Jak rozplanować postępy w nauce w marcu 2019?  chain-of-regularity-in-practice-March-2019.odt (26 pobrań)

Inne materiały:

  1. Christmas – Polish culture – a few words in English  Christmas - Polish culture - a few words in English (35 pobrań)
  2. A carol sung during Christmas by Michael Buble – Carol number 1  A carol sung during Christams by Michael Buble - Carol number 1 (30 pobrań)