Do pobrania

By ułatwić cały proces nauki raz skuteczne planowanie polecam pobrać następujące elementy:

1. fiszki – szablon do tworzenia własnych fiszek

2. mini kalendarze na poszczególne miesiące, dzięki którym łatwiej będzie Tobie monitorować cele związane z nauką języka angielskiego

3. kalendarz tygodniowy do samodzielnego planowania 

W jaki sposób szybciej przyswoić  sobie wiedzę?

W tym pliku pdf  (Fiszki – puste do wypełniania) znajdziecie szablon dzięki któremu łatwiej wam będzie tworzyć własne fiszki. Jest tam zostawione miejsce na wersję polską, angielską a także …. na wasz szybki szkic czyli na narysowanie symbolu, z którym dane słówko wam się kojarzy. Jeżeli macie więcej czasu – to jak najbardziej, kolory, pisaki, mazaki, zakreślacze są bardzo wskazane:) Z mojego doświadczenia wiem, że żółty zakreślacz pomaga szybciej zapamiętać trudniejsze słowa i wyrażenia. Powodzenia!

Rozplanowanie nauki na konkretny miesiąc – cele i monitorowanie postępów.

Kalendarz jest tak skonstruowany, by mógł być wykorzystany przez osoby, które uczą się angielskiego pod kątem pracy, np. przed negocjacjami czy ważnymi wystąpieniami publicznymi. Mam na myśli : a) trenowanie umiejętności związanych z wystąpieniami publicznymi; b) także bardziej zaawansowaną analizę grafów/wykresów; c) umiejętność ciekawego poprowadzenia prezentacji produktu/usługi/procesu przy wykorzystaniu np. Power Point.

Te osoby, które chcą przełamać bariery w mówieniu i pragną jednocześnie rozplanować sobie naukę słówek, zwrotów, idiomów także skorzystają z tego kalendarza. W przyswajaniu wiedzy najważniejsza jest bowiem systematyczność, regularność. Te mini kalendarze pomogą lepiej rozplanować naukę. Przyczynią się także do lepszego monitorowania postępów w poszerzaniu wiedzy.

Poniżej przekazuję jedno z narzędzi, które pomaga lepiej się zorganizować, by znaleźć czas na pracę i naukę.

Rozplanowanie nauki na konkretny miesiąc – cele i monitorowanie postępów, kalendarze na maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień 2023.

Te mini kalendarze zamieszczone są tutaj po to, by udało wam się dobrze rozplanować wyznaczone przez was cele.

Good luck!/Powodzenia życzę!

 

Angielski biznesowy w praktyce

 

www.english4work.com.pl

TIME FLIES/CZAS BARDZO SZYBKO LECI

Czas bardzo, bardzo szybko leci. Pytanie za 100 punktów: Czy wiesz jak go zaplanować, by osiągnąć cele, które sobie wyznaczyłeś/wyznaczyłaś? Jeżeli jesteś na początkowym etapie nauki planowania, to poniżej polecam do pobrania mój przykładowy mini kalendarz na cały tydzień. Możesz go wydrukować i wkleić do swojego kalendarza i/lub powiesić na ścianie lub … po prostu włożyć do torebki, by móc go na bieżąco aktualizować. Jest to rozwiązanie do osób, które oprócz wersji elektronicznej kalendarza chcą mieć także wersję papierową. Powodzenia!

English 4 work with Mags

 

www.english4work.com.pl

KALENDARZ TYGODNIOWY DO SAMODZIELNEGO ROZPLANOWANIA (MONDAY THROUGH SUNDAY/ ENGLISH VERSION)

Poza tym – Mini kalendarz: miejsce na rozpiskę godzinową od poniedziałku do niedzieli, na jednym arkuszu. Monday through Sunday English version Ten mini kalendarz służy do tego, by tzw. blokami móc rozpisać co danego dnia mamy konkretnie do zrobienia, wliczając w to różnego rodzaju zajęcia i ważniejsze wydarzenia. Monday through Sunday English version

*****************************************************************************************************************************

INNE MATERIAŁY:

  1. Christmas – Polish culture – a few words in English: Christams  
  2. A carol sung during Christmas by Michael Buble: Silent night – Carol with gaps – Michael Buble