Planowanie – jak się do tego zabrać, by znaleźć czas na to, co jest dla nas ważne?

Angielski Biznesowy

Planowanie – jak się do tego zabrać, by znaleźć czas na to, co jest dla nas naprawdę ważne?

Priorytety

Najistotniejsze jest to, by z kartką w ręku rozpisać priorytety, a później realnie nanieść je na kalendarz papierowy lub cyfrowy. Osobiście jestem wzrokowcem i w dodatku potrzebuję użyć kartki papieru – ta wersja bardziej do mnie przemawia.

Gdy mamy już priorytety, wtedy wiemy już, że inne zadania są mniej ważne. Dzięki temu asertywnie możemy je wykreślić i/lub przenieść na inny tydzień/miesiąc. Warto też uwzględnić czas na tzw. rzeczy niespodziewane, które zawsze mogą się pojawić. Dzięki temu łatwiej będzie nam ogarnąć priorytety. Zawsze warto mieć bufor czasowy- bez niego ani rusz!

Książki i/lub podcasty na temat samorozwoju

Ważne jest to, by przeczytać kilka różnych książek na temat zarządzania sobą w czasie, by wybrać te metody, które będą dla nas najlepsze. Warto, by znaleźć chwilę na samorozwój i naleźć dopasowane do siebie podcasty (mają one formę pewnego rodzaju internetowych audycji radiowych) po angielsku np. o podróżowaniu, gotowaniu czy muzyce. Podcasty to dobre rozwiązanie – dzięki nim w naturalny sposób możemy poszerzać wiedzę związaną z nauką języków obcych.

Na które metody zarządzania sobą w czasie warto zwrócić uwagę?

W tym artykule chcę wspomnieć o kilku metodach, które mogą znacznie ułatwić wam życie.

Tutaj znajdziecie informacje o dwóch ciekawych technikach, dzięki którym nauka angielskiego jest łatwiejsza: ”total immersion” oraz prawo Parkinsona https://fb.watch/bgL51-u3Xs/ Film znajduje się na moim Fanpage: English4work

Zasada Pareto 80/20: filmik na ten temat znajdziecie tutaj: https://fb.watch/bjndp0wlwA/

Metoda 5/10/15 w kontekście uczenia się języków obcych: https://fb.watch/bjnhGhezB7/

Mój mini webinar: Zarządzanie sobą w czasie a nauka języka angielskiego: https://fb.watch/bjnl-VQ9hx/

Usystematyzuj wiedzę – własnoręcznie przygotuj fiszki. Warto!

Ferie? Dłuższa przerwa świąteczna? Na pewno uda Wam się znaleźć 2 dni, by zrobić porządek w notatkach i tym samym usystematyzować sobie informacje zdobyte w przeciągu ostatnich 3 czy 6 miesięcy, gdy braliście udział w zajęciach z języka angielskiego. Warto zrobić sobie mini-wersję słówek do szybkich powtórek, np. w formie papierowej, w formacie A6. Nawet jeśli wpiszecie tam tylko 200 słów i zwrotów poznanych przez ostatnie 3 miesiące nauki to będzie sukces i jednocześnie duży krok do przodu! Pamiętajcie o tym, by wpisać tam także wymowę:)*

Tutaj załączam przykładowy format, który może posłużyć Wam do tworzenia własnych fiszek. https://www.english4work.com.pl/wp-content/uploads/2019/06/fiszki-puste-do-wypełniania.pdf Powodzenia!

Jak najbardziej, korzystajcie z aplikacji. Pamiętajcie tylko, by zrobić wersję zapasową na wypadek gdyby coś się ”wykrzaczyło”, abyście nadal mieli dostęp do fiszek, które stworzyliście w internecie dzięki aplikacjom na telefon.

Masz problem, by skutecznie zaplanować sobie cały tydzień? Jeśli tak, to zapraszam do pobrania mojego mini-kalendarza, który możesz wydrukować i mieć zawsze przy sobie, jeśli lubisz planować w wersji papierowej: https://www.english4work.com.pl/wp-content/uploads/2019/05/Monday-through-Sunday-English-version.pdf Sama korzystam z tego rozwiązania. Sprawdza się! Jest to bardzo proste narzędzie, ale skuteczne.

Życzę powodzenia!

Magdalena

Posted on: 5 grudnia 2020, by :
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Honorata
Honorata
2 lat temu

Zawsze trzeba się dobrze zastanowić i rozplanować wszystko, a znajdzie się czas

Karolina/Nasze Bąbelkowo

Ja przed świętami dekoruję dom dla synka,pakuję ozdobnie prezenty i robię jakąś sałatkę. Sprzątam na bieżąco,ewentualne tradycyjne dania zamawiam z restauracyjnego cateringu. Czasami waeto sobie odpuścić i podejść do tematu na pełnym luzie.

Anna z Bilingual kid

NIe zawsze latwo jest zadecydowac, co jest wazne, tak wiele czynnikow wchodzi w gre. Dlatego tez czesto nie starcza nam czasu na to, co chcemy zrobic…

SAWKA
2 lat temu

Grudzień jest specyficznym miesiącem – podobnie jak październik 😉

Krzysiek / idziemydalej.pl

Ha! Tu jestem mistrzem. Planuję wszsytko i zawsze. Gorzej jak coś nie idzie zgodnie z planem, wtedy wrrrryyyy…. 😉

Zołza z kitką
1 rok temu

Sama stawiam na słuchanie swoich potrzeb – planowanie uzależniam od tego, czego mi brakuje 🙂

pojedztam.pl
1 rok temu

Niewątpliwie ustalenie priorytetów jest w tym przypadku bardzo ważne.

11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x